Tera'dan Notlar | Tera Yatırım

Tera'dan Notlar

Fed: Powell “enflasyonda ilerleme, daha sık ve büyük faiz artışları” vurgusu yaptı… 

Her türlü soru ve öneriniz için arastirma@terayatirim.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

Burada yer alan bilgiler halka açık kaynaklardan veya Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir addedilen diğer kaynaklardan derlenmiştir. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin söz konusu bilgi ve görüşlerde meydana gelebilecek değişikliklerden yatırımcıları haberdar etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu bilgilerin veya bu bilgilere dayalı olarak yapılan tahmin, çıkarım veya görüşlerin doğruluğu, tamlığı veya uygunluğuna ilişkin açık veya zımni hiçbir beyan veya taahhütte bulunmamaktadır. Burada yer alan hiçbir bilgi Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. veya başka bir şirket tarafından veya onlar adına her hangi bir kimseye, her hangi bir menkul kıymetin alınması veya satılması yönünde her hangi bir icap veya davet teşkil etmez. Bu rapor onu hazırlayan analistlerin raporda bahsedilen menkul kıymetlere ve şirketlere ilişkin kişisel görüşlerini içermektedir. Yatırımcılar burada bahsedilen şirketlerin menkul kıymetlerine ilişkin her hangi bir yatırım kararını, kendi özel yatırım amaçları ve mali durumlarını göz önünde bulundurarak, o şirket tarafından onaylanmış izahnameyi, sirküleri, kendi araştırmalarını ve bağımsız danışmanlarından aldıkları tavsiyeleri temel alarak yapmalıdır. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., herhangi bir tarafın uğrayacağı doğrudan/dolaylı, maddi/manevi zararlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez .

Geçmiş Kayıtlar

Tarih Açıklama Aksiyon
27/01/2022 Fed: Powell “enflasyonda ilerleme, daha sık ve büyük faiz artışları” vurgusu yaptı… Görüntüle
26/01/2022 Fed: Yakında “kalkışa” geçiliyor, bilanço azaltması faiz artışından sonra uygun… Görüntüle
26/01/2022 ABD: Yeni ev satışları 9 ayın zirvesine çıktı… Görüntüle
26/01/2022 TCMB Enflasyon Raporu: Gevşeme döngüsünde duraklama ve enflasyon tahmin patikası… Görüntüle
25/01/2022 ABD: Tüketici güveni Ocak'ta geriledi… Görüntüle
25/01/2022 ABD: S&P Case-Shiller endeksine göre Kasım’da ev fiyatları %18,8 arttı… Görüntüle
25/01/2022 Fed: FOMC’de sıkılaşma, bilanço iletişimi… Görüntüle
25/01/2022 Global: Ukrayna riskine dair spesifik etkenler… Görüntüle
25/01/2022 Türkiye: Ocak imalat güveni 109,5’e yükseldi… Görüntüle
25/01/2022 ABD: Fed öncesi risk rotasyonu… Görüntüle
25/01/2022 Global: Rusya geriliminin varlık alokasyon etkisi… Görüntüle
24/01/2022 ABD: Sıkılaşma olgularına piyasa yaklaşımı… Görüntüle
24/01/2022 Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekonomist Toplantısı: Enflasyonun 2022’de yaklaşık %40’ta zirve yapması bekleniyor… Görüntüle
21/01/2022 Türkiye: Döviz mevduatında sınırlı düşüş… Görüntüle
21/01/2022 Türkiye: İran’ın gaz akışını durdurmasıyla olası fabrika kesintileri… Görüntüle