Tera Yatırım
Tera Yatırım'ın Kredi Derecelendirme Notu Yükseltildi | Tera Yatırım

TERA'DAN HABERLER


Tera Yatırım'ın Kredi Derecelendirme Notu Yükseltildi

Kredi Rating notu kuvvetli finansal performans sayesinde yükseldi!

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating notu, JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından, “A- (tr)” seviyesinden “A (tr)” seviyesine; Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu’nun görünümü ise “Stabil”den “Pozitif”e yükseltilmiştir.

Rating ve görünümdeki yukarı revizyon, 2021 yılı ve 2022 yılı ilk yarısında artan kurumsal finansman gelirleriyle desteklenen kâr yaratma kapasitesindeki olumlu gelişmeler, kuvvetli sermaye yeterliliği, hisse senetleri teminatlarıyla desteklenen sağlıklı alacak portföyü, geniş yetkili aracı kurum kimliğiyle geniş hizmet yelpazesinde faaliyet göstermesi ve bono ihraçlarının etkin kullanımı yoluyla finansman çeşitliliği yaratılması gibi öne çıkan unsurlara bağlı olarak yapılmıstır.

Raporda ayrıca Tera Yatırım’ın yakın zamanda gerçekleştirdiği BGC Partners Menkul Değerler A.Ş. satın alma işlemi ile hem yerli hem de yabancı kurumsal yatırımcılar tarafında pazar payını artırmayı hedeflediği ve risk kontrolünü her zaman ön planda tutarak iç piyasadaki dağıtım kanallarını genişletmeyi planladığı ibareleri de yer almıştır.

Bu bağlamda Tera Yatırım ailesi, geçmişte olduğu gibi, verimlilik, karlılık, sürdürülebilirlik, müşteri, hizmet ve risk yönetimi odaklı yaklaşımıyla birlikte, tecrübeli ve vizyoner üst yönetimi ile Türkiye’nin en iyi aracı kurumu olma yolunda ilerlemeye ve finansal performansını daha da artırmaya devam edecektir.

Detaylı bilgi için Jcr Eurasia Rating A.Ş.’nin web sitesindeki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.jcrer.com.tr/tr/derecelendirme/raporlar/kredi-derecelendirme/tera-yatirim-menkul-degerler-anonim-sirketi?documentId=948a0a9b-76b3-49f0-949a-c736f790ff19